فروش دوربین های صنعتی مخصوص پردازش تصویر و بینایی ماشین
شرکت بینا صنعت ویرا

5 کاربرد رایج دوربین های line scan

دوربین های لاین اسکن با برخوروداری از قابلیت تصویر برداری واضح از اجسام در حال حرکت با قیمت مناسب خود از بسیاری از رقبای خود درحوزه روش های بازرسی پیشی گرفته است. بدلیل مناسب بودن این دوربین ها برای عکس برداری سریع و واضح، اغلب می توان آنها را در برنامه های اینترنتی مانند textile و  برنامه های رایگاه مانندpostal sorting  نو همچنین در بازرسی های نامحسوس و ویژه یافت.

دلیل اصلی ویژگی های منحصر بفرد این دوربین یسنسور های خطی آن است. در این دوربین ها تمامی سنسورها در یک خط منظم قرار میگیریند و در زمان دریافت نور بارهای فوتوالکتریک را جمع آوری می کنند و سپس به قسمت ثبت روخوانی انتقال یافته، ثابت و دیجیتالی شده و خروجی دوربین را تشکیل می دهند. این عملکرد به رده خطی با واحد کیلوهرتز منتحی می شود که بیشترین رده ممکن برای خواندن و ارائه است. اهمیت رده خطی به دلیل قابلیت دوربین در عکس برداری از اجسام در حال حرکت سریع می باشد.

تصاویر دوبعدی با حرکت نسبی دوربین به طرف جسم تولید می شود. این بدین معنیست که حتی در زمان حرکت دوربین با حداکثر سرعت ، درجه یا میزان داده ها بسیار اندک است. همچنین تنظیم (هم ترازی) دوربین نیز در کیفیت تصویر موثر است.  بدین دلیل م عمولا برا ی دست یافتن به کیفیت بهتر و زمینه دید بالاتر چند دوربین باهم ترکیب می شوند. برای دوربین های با فرکانس خطی بالاتر به نسبت د.ربین های منطقه ای با عرض یکسان عکس العمل بسیار سریعی در عکس گرفتن دارند. گزینه وضوبالای تصاویر افقی نشانگر استفاده متعدد از این دستگاه در میان طیف بلند صنایع و برنامه هاست.

در ادامه به مثال هلیی واقعی از استفاده از دوربین های لاین اسکن ارائه می شود.

بازرسی کیفیت سطح

دوربین های لاین اسکن در طول بازرسی سطحی بسیار سریعی به اجسام پیدا می کنند. هر جسمی به سرعت 500M/MIN  از تسمه های انتقال دهنده رد می شوند.  وجود پیکسل های غیر قابل  استفاده این دوربین هارا به قابل اعتمادترین گزینه برای رفع ایرادات تبدیل می کند. ( که در دوربین های منطقه ای بعداً به صورت دیجیتالی اصلاح می شوند).

در مورد بازرسی  های سطحی این دوربین ها به دلیل قابلیت تشخیص ایرادات متعدد از جمله سطحی مکانیکی و بازتابی و یا آلایش، بهترین گزینه برای بررسی کناره های یک عکس و یا دستبابی به ایردات عکس محسوب می شود. همچنین این دوربین ها به دلیل قابلیت دریافت تصاویر منسجم و ثابت بدون نیاز به فرآینداولیه به دستگاهی راحت تشخیص دهنده ایرادات تبدیل می شوند که این امر این د.وربینها را برای این امر بسیار متناسب می کند.

استفاده پزشکی

برای مثال در مورد نظارت بر کشت باکتری ها این دوربین این امکان را به فرد می دهد که اطلاعات  رشد باکتری را در هر 30 دقییقه ذخیره سازی کند. بزرگترین مزیت دستگاه های اسکن خطی در استفاده از سنسورهای خطی سه گانه است که در تولید تصاویر های رنگی 24 بیت مورد نیاز برای برنامه های تشخیصی و در عین حال تکرار و تداوم برنامه کنترل باکتری هاست.

با استفاده از این برنامه ها بازرسی دوربین می توان مستند سازی دقیق را تضمین کرده پرینت قابل بررسی و بهتر و مناسب تر را ارائه دهد. این دوربین ها با فراتر رفتن از سطح بینایی بشر، امینی  تصاویر و حداقل زیان و اتلاف را تضمین می کنند که این به تمامی مزیت های آنها و کیفیت تصویر می افزاید.

بررسی دانه های و میوه ها

در کل  بسته به نوع شیوه مورد بررسی برای انجام اینکار به دوربین های مادون قرمز ویا تک رنگ نیاز است. به دلیل اهمیت سرعت در این فرآیند، برخلاف روشهای سنتی و بررسی دستی اسکنر های خطی  بدلیل تولید نتایج با کیفیت، تصاویر واضح و سرعت بالا از بهره وری و کارایی بالایی  در این امربر خوردار هستند. با استفاده از این اسکنر ها نه تنها می توان میوه ها را بر اساس اندازه رنگ طبقه بندی وو بررسی کرد بلکه تشخیص هر نوع خسارت و ضربه بیرونی نیز ممن خواهد بود.

علارغم استفاده ، میوهه هایی از قبیل هلو،قهوه، طالبی و لوبیا برای بررسی براساس رنگ طبقه بندی می شوند. بدین منظور دوربین ها امکان طبقه بندی بر اساس اندازه را در اختیار استفاده کننده ها قرار می دهند.

Related image

بررسی کیفیت کاشی

این مورد از امکان کیفیت بسیاربالای تصویر برای ارزیابی رنگ و اطمینان از کارایی استفاده می کند. دو دشتگاه که از اسکنرخطی دوربینن خطی و سیستم واضخ سازی استفاده می کنند هر دو یک کاشی را برای تضمین یکواختی آن بررسی می کنند و آن را به  عهده ی کیفیت بسیار بالای این دوربین ها واگذار می کنند.

 

همپنین بدلیل کنترل مداوم دوربین ها و گزارش لحظه ای و صحیح ایرادات  پروسه تولید همواره در حال پیشرفت است. همچنی بدیلیل بهینه شدن کاشی ، میزان بازرسی بالا و یکنواختی کامل آنها، دوربین لسکن خطی به گزینه ای بدیعی برای بررسی کیفیت کاشی ها تبدیل می شود. در واقع می توان گفت که با استفاده ار این تکنولوژی کیفیت برابر  6000dpi و حساسیت بررسی تن رنگ برابر با دید انسان و حتی بالاتر در نقاط مواد تیره و براق مانند پرسلن سنگ تراشی شده، سایه دار، رنگی، طرحدار و کاشی اصلاح یا جلا داده شده می توان دست یافت.

تمامی برنامه ها از امکان برتر کیفیت بالای تصویر سازی از اجسام در حال حرکت این دوربین ها استفاده میکنند. همچنین گزینه های متعدد این ئ.وربین ها همچون بازتولید رنگ،مادون قرمز و تک رنگی این دوبین ها را به ذستگاه های منحصر بفرد و همه کاره و با کارایی های متفاوت بین دستگاه های تصویر سازی تبدیل کرده است.

Image result for Check tile quality in image processing

 

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.