فروش دوربین های صنعتی مخصوص پردازش تصویر و بینایی ماشین
شرکت بینا صنعت ویرا

Camera link

دسترسی به تصویر برداری مستقیم

 Camera link واسطه ای در جهت تصویر برداری حرفه ای می باشد. گیرنده ها مستقیما از سنسور تصویر گرفته میشوند و دسترسی سریع به اطلاعات مربوط به تصویر را مهیا میکنند. در اصل عدم شفافیت یا وضوح تصاویری که با این دوربین گرفته شده است در این استاندارد نقش دارند.

سرعت بالای کلاسیک

ولتاژ پایینی که از طریق Camera link انتقال داده میشود و تشخیص دهنده ی سیگنال ها و LVD  می باشد حساسیت EMC پایینی دارد. ولی یک frame grabber ویژه در سرور کامپیوتر نیاز است. با استفاده از camera link دوگانه ( کمرا لینک فول فریم و مدیوم فرمت ) دسترسی به سرعتی بالای 850 مگابایت بر ثانیه امکان پذیر می باشد.

 


اطلاعاتی جامع از استاندارد camera link  :

استاندارد camera link ، ابتدا در اکتبر2000 توسط AIA ، انجمن تصویربرداری خودکار، مطرح شده است. با استفاده از camera link rev 1.1 رابط برنامه نویسی کلی ، GenlCam  ، اضافه شد که این رابط به سخت افزار و دستگاه های منطبق اجازه می دهد که توسط نرم افزار کنترل شوند.

با روی کار آمدن Camera Link. Rev 1.2   در سال 2007، کاربردهای دیگری توسط AIA  به آن اضافه شد. با اضافه شدن کاربردهای دوربین و حتی افزایش سرعت اطلاعات ( از پایه، به وسیله مدیوم فرمت تا فول فریم و وضعیت Deca  ) ، عملکرد بالاتری از grabbe  مورد نیاز می باشد.


تکنولوژی اصولی Camera Link  :

رابط Camera Link با استفاده از سیگنال های LVDS، رابطی همگام می باشد. هنگامی که در یک مرحله، اطلاعات مربوط به پیکسل ها از سنسور خوانده میشوند، از کابل Camera Link  هم انتقال داده میشوند. برای جلوگیری از تاثیرات خارجی بر روی بیت استریم ها، سیگنال ها منعکس شده و به عنوان جفت متمایزکننده به grabber ارسال میشوند.

از آنجا که تداخل الکترومغناطیسی همواره تاثیری فزاینده یا کاهنده دارد، تفاوت میان جفت سیگنال،  ثابت باقی می ماند.  Camera Link  به همراه اطلاعات مربوط به هر پیکسل، زمان سنج همزمانی را انتقال میدهد که از گردآوری مجدد و دقیق اطلاعات در frame grabber  اطمینان حاصل کند.

هرگز احتمال وقوع اطلاعات زیان دیده یا از دست رفته ( همانطورکه در GigE vision دیده شد ) در Camera Link  وجود ندارد.


میزان سرعت اطلاعات Camera Link :

میزان سرعت اطلاعات Camera Link  از طریق ترکیب عملکرد استاندارد و سنسور کنترل میشود. و متقابلا زمان سنج سنسور پیکسل، میزان سرعت انتقال رابط Camera Link  را نشان میدهد. میزان اطلاعات موجود در کابل، بازتاب بالاترین پهنای باند می باشد. Camera Link  دوگانه، توسط کابل رابط دوم ، دو برابر تعداد کابل های جفت را فراهم می آورد.

نام گذاری استاندارد برای انواع Camera Link  به شرح زیر می باشد :

دوربین پایه دار ( 24 بیت در هر دور زمانی ) ، دوربین مدیوم فرمت ( بالای 48 بیت در هر دور زمانی ) ، دوربین فول فریم ( بالای 64 بیت در هر دور زمانی ).

Camera Link  مدیوم فرمت و بالاتر، برای انتقال اطلاعات به دو کابل نیاز دارد مانند Link Camera دوگانه.


کابل ها و رابط های Camera Link :

کابل استاندارد شامل 26 سیم اتصال اختصاصی می باشد. آنها به عنوان کابل های جفت به هم تابیده، انتقال اطلاعات موجود در هر پیکسل، سیگنال های کنترل دوربین و کاراکتر و همچنین ارتباطات دو طرفه متوالی سازمان دهی شده اند. PoCL حداقل به دو سیم اضافی نیاز دارد.

استاندارد Camera Link تعیین میکند که کابل های جفت باید دارای پوشش محافظ باشند. به علاوه، AIA ، حفاظ گذاری ثانویه EMI کابل را قید می نماید.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.