فروش دوربین های صنعتی مخصوص پردازش تصویر و بینایی ماشین
شرکت بینا صنعت ویرا

Faster image transfer with CoaXPress

    GenlCam

رابط مجازی دوربین :   

عناصر اصلی GenlCam ، بین درایور رابط دوربین ( Ethernet، USB، CL یا CXP )  و نرم افزار

مورد استفاده قرار دارد. این استاندارد ارتباط میان نرم افزار مورد استفاده و تولیدکننده ی SDK یا شخص ثالث را آسان می گرداند.

دستوراتی که برای کنترل ویژگی های از پیش تعیین شده یا تفسیر اطلاعات موجود در دوربین است، متناسب برای کلیه ی ارائه دهندگان نرم افزار، از جمله MI یا MVTec می باشد.

چه تغییراتی از زمان ورژن 2.4 تا حالا اتفاق افتاده است؟

به یاد داشته باشید که اساس این استاندارد در سال 2004 ثبت گردیده است. بدیهی است که  از آن زمان تاکنون تغییرات بزرگی نموده است. طرح هدف اولیه در آن زمان، اپلیکیشن هایی برمبنای  PC بود. تا زمان انتشار ورژن 2.4 در ابتدای سال 2014، استفاده از تصویر برداری سه بعدی هیچ تاثیری بر روی ساختاراصلی GenlCam  نداشت.

بخش های مجزای GenlCam Standard :

SFNC و GenApi :

هر دوی این کلمات مخفف شده، عناصر اصلی

 GenlCam Standard را نشان می دهند. و شامل توصیفات و مشخصات ( GenApi ) و همچنین 

Standard Features Naming Convention) SFNC ) می باشند. فهرست ویژگیهای دوربین استاندارد توسط GenlCam حمایت شده است.

همانطور که در مورد تمام نسخه های قبلی GenICam نیز آمده است، نسخه 3.0 نیز دارای تعداد بیشتری از ویژگی های پشتیبانی شده است.

GenlCam با شمار زیادی ویژگیهای تایید شده روی کار آمده است. در سال 2006، شمار آنها زیر 8000 بود، در حالیکه  ورژن جدید 18000 ویژگی تایید شده را در دوربین دارا می باشد.

PNFC :

اکنون Pixel Format Naming Convention، گستره ی وسیع تری از استانداردهای pixel interpretation  را در برمیگیرد. علاوه بر تعاریف ساده و کنوانسیون هایی برای  RGB، بخش های رنگی دیگری اکنون مورد تایید و حمایت قرار گرفته است، و تعاریفی برای موقعیت پیکسل و تثبیت موقعیت اضافه شده است.

GenTL  

از عناصرکنترل استاندارد  transport layer بازدید کلی به عمل آمده است.  

EMVA، به  بازخورد دستگاه های ظهور عکس، واکنش نشان می دهد. طرح آنها خمیده و معمولا ساختاهارهای ثابتی دارند که بر اساس ساختار ARM و لینوکس می باشند وبه انتقال سریع فایل پیکربندی دوربین ( XML )   و Feature command های مرتبط با کمترین منابع  بستگی دارند. میزان اطلاعات مورد نیاز برای انتقال داده ها از نصف بیشتر می باشد.

ارزیابی فایل های SVCam GigE XML :

مشکلاتی را با GenTL تجربه کرده که مرتبط با این مبحث می باشد. اگرچه ورژن 3.0 سازش پذیری قبلی را تضمین میکند، تجزیه کننده ی GenlCam باعث میشود که اطلاعات به هنگام اتصال و شناسایی GigE vision SVCam  آسیب ببینند. وظیفه ی تجزیه کننده، خواندن و فهرست کردن فایل های XML دریافت شده می باشد.

 مشخص گردید که filler byte هایی که در فایل های XML استفاده شد، مسئول glitches می باشند. ضمنا، به Filler byte ها در ورژن های قبلی GenlCam مجوز داده شد و هیچگونه مشکلی هم ایجاد نکردند.

 از طریق کار کردن صمیمانه با همکارانمان در NI، توانستیم علت را شناسنایی و برای بسیاری از موارد راه حل هایی را برای مشتریانمان مطرح کنیم.

  1. در حال حاضر همه دوربین ها با GenICam 3.0 سازگار با فایل های XML تحویل داده می شوند.
  2. ابزاری برای به روز رسانی سیستم عامل جدید منتشر شده است. (این وسیله، filler byte های اضافی را به طور اتوماتیک از فایل های XML حذف میکند. ) 
  3. به علاوه، ابزار ارزیابی SVCam GigE منتشر شد. این ابزار، انطباق فایل XML را بدون نیاز به آپلود کردن سیستم عامل جدید تسهیل می گرداند. از این رو، هرگونه احتمال را در مورد تغییر تنظیمات ذخیره شده در دوربین از بین میبرد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.