فروش دوربین های صنعتی مخصوص پردازش تصویر و بینایی ماشین
شرکت بینا صنعت ویرا

آشنایی با انواع لنز در بینایی ماشین

سیستم های بینایی ماشین یک وظیفه عمومی دارند: جمع آوری و پردازش اطلاعات نوری، بنابراین اندازه گیری، مشاهدات و تصمیم گیری می تواند بدون مداخله مستقیم انسان ساخته شود. به عبارت دیگر، سیستم های بینایی ماشین باید به عنوان جایگزین برای افرادی که در نقش های خاص صنعتی کار می کنند، افزوده یا خدمت کنند. مغز ما به ما اجازه می دهد تا اطلاعات بصری را برای تصمیم گیری درباره واقعیت به کار ببریم. از آنجا که سیستم های بینایی ماشین از پردازنده اطلاعات قدرتمندی برخوردار نیستند، با اطلاعات بصری ضعیف یا ناسازگار به خوبی عمل نمی کنند. به این معنی است که شما نیاز به طراحی سیستم دید ماشین خود دارید تا به شرایط خاص عملکرد و ارائه تصاویر با کیفیت بالا و سازگار بپردازید.

                                                        

سیستم های بینایی ماشین فعالیت مورد نیاز شما را ارزیابی می کنند، به شما اجازه می دهد تا بر روی مدل لنز برای سیستم تصویربرداری خود تصمیم گیری کنید. شما باید آگاه باشید که سه گزینه لنز دارید: Endocentric ، Telecentric یا Hypercentric  لنزهای Endocentric تصاویری با همان دیدگاهی از چشم انسان تولید می کنند. لنزهای تله گرایی خطاهای دید را از بین می برند (همچنین پارالاکس نامیده می شوند)، و لنزهای فوق لیتیوم، چشم انداز عادی را به سمت چشم انداز نزدیک هدایت میکنند تا تقریبا تمام سطح یک شی سه بعدی را ببینند. اگر چه تمام سه مدل لنز را می توان از نظر طراحی نوری خود تعریف کرد ، یک مثال می تواند به راحتی نشان دهد که چگونه ویژگی های هر کلاس می تواند مزایای عملکرد خاصی را ارائه دهد. این مثال فرضیه ویژگی هایی را نشان می دهد که شما را برای انتخاب یک لنز تصویری از یک کلاس خاص هدایت می کند.

بهینه سازی عملکرد کارخانه این که آیا سیستم بینایی ماشین شما برای کنترل فرایند یا بازرسی کیفیت استفاده می شود، یک کار خاصی به همراه خواهد داشت. به عنوان مثال، می گویند شما در یک کارخانه ساخت سرنگ کار می کنید. ممکن است قبل از بسته شدن بسته ها ، بخواهید محل و تعداد سرنگ ها را بررسی کنید. شغل آسان برای یک فرد - اما کمی آهسته و ذهن خسته کننده. بنابراین شما می خواهید این عملکرد را با یک سیستم بینایی ماشین جایگزین کنید.شمارش و تایید قرار دادن سرنگ ها در یک بسته - دقت زیادی را نیاز ندارد. شما باید پارامترهای تصویر یک سرنگ را تعریف کنید، اما شما می توانید آن را با تشخیص لبه یا برخی از الگوریتم های دیگر ، الگوریتم انجام دهید. این الگوریتم مهم نیست که آیا تصویر سرنگ 17 یا 22 پیکسل است. از آنجا که یک لنز اندوسیتریک درست مانند چشم شما عمل می کند: اشیائی که دورتر هستند، در تصویر کوچک تر ظاهر می شوند. با یک لنز تلسنتریک ، اندازه فیزیکی تصویر سرنگ بر روی آشکارسازی ، سرنگ ها در فاصله های مختلف از لنز متفاوت خواهد بود.

                                     

برای وظایفی که نیاز به اندازه گیری دقیق مانند برنامه شمارش سرنگ ندارند، اغلب می توانید به راحتی از یک لنز تلسنتریک استفاده کنید. اگر شما نیاز دارید که کد های بارکد را در یک بسته بندی از تیغه های قابل خواندن و یا رنگ جعبه غلات خود را در محدوده قابل قبول  انجام دهید، معمولا یک لنز تلسنتریک که بهترین گزینه است پیشنهاد می شود .

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.