فروش دوربین های صنعتی مخصوص پردازش تصویر و بینایی ماشین
شرکت بینا صنعت ویرا

تفاوت دوربین های area scan و line scan

در دوربین های area scan  لنز تصویر برداری را بر روی اشیاء تصویر برداری شده گرفته و روی سنسور متمرکز میکنیم ، و تصویر بصورت نمونه به صورت سطوح پیکسل برای بازسازی درمی آید. این عمل در صورتی راحت تر انجام میگیرد که تصویر سریع حرکت نکند یا در صورتی که اشیاء بیش از حد بزرگ نباشند. دوربین های مشابه دیجیتالی نمونه هایی از این قبیل دستگاه ها هستند.

 

 

 

 

 

در دوربین های line scan پیکسل ها بصورت خطی قرار میگیرند و اجازه ی قرار گیری خطوط بلند داده میشود. این خطوط ایده آل بوده ،بخاطر اینکه مقدار اطلاعات خوانده شده در هر پرتو کاهش یافته و سرعت خواندن بالا میرود و این عمل در فقدان ستون ها انجام میگیرد . بعبارت دیگر ، همانطور که اشیاء حرکت میکنند  و از دوربین گذر میکنند،تصاویر بصورت خطی گرفته شده و با نرم فزار بازسازی میگردد.

 

 

 

 

Line scan camera

 

دوربین های line scan ،یک ردیفی از پیکسل های استفاده شده در عکس برداری سریع را در برمیگیرد.

همانطور که اشیاء روی دوربین حرکت میکنند ، تصاویر کاملی را میتوان بصورت خطی با نرم افزار بازسازی کرد. سیستم این دوربین ها در پردازش سریع یا حرکت سریع روی نوار نقاله کاربرد دارد.این دوربین ها قابلیت ساخت تصاویر پشت سر هم نه با شفافیت محدود را دارد. و اجازه ی بالاترین شفافیت را نسبت به دوربین های area scan می دهد.

 

 

 

 

 

Area scan camera

این دوربین ها در برگیرنده ی ماتریکسی از پیکسل هایی است که عکسی از یک صحنه میگیرد . انها اهداف کلی تری نسبت به line scan ها دارند. این دوربین ها مناسب جاهایی هستند که اشیائ در آن ثابت بوده ولی لحظه ای اند.

این دوربین ها شفافیت ثابتی داشته، اجازه ی نصب ساده در جاهایی را میدهد که دوربین ها ی در حال حرکت کاربردی نیستند . اینها بالاترین انعطاف پذیری را دارند.

 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.