فروش دوربین های صنعتی مخصوص پردازش تصویر و بینایی ماشین
شرکت بینا صنعت ویرا

انواع لایتینگ ها در پردازش تصویر

Direct ring light

LED هایی با نورهای بشدت روشن بر روی آن محکم نصب شده اند. 360 درجه نورپردازی بدون سایه ممکن است. Direct Ring Light بصورت مستقیم شیئ را از یک سطح تخت روشن میکند. مناسب برای تشخیص کوچکترین اختلافات بازتاب بین اشیاء میباشد. برای اشیائ که منعکس کننده نیستند و نیاز به نور قوی دارند استفاده میشوند.

 

Angled Ring Light

LED ها حلقه ای شکل روی سطوح انعطاف پذیر متمرکز شده اند. Ring Light Direct Angle از ایجاد سایه ممانعت کرده و نور را در یک زاویه به مرکز جسم در حال نورپردازی متمرکز میکند. یک صفحه توزیع اختیاری می تواند به منظور بهبود روشنایی نصب شود.

 

Low Angled Ring Light

 
 

روشنایی کم زاویه برای بازرسی لبه دار و چاپ قلم زنی و آسیب و غیره بر روی سطوح فلزی فوق العاده میباشد. یک روشنایی 360 درجه باری اشیا منعکس کننده از یک زاویه بدون تولید انعکاس فراهم میکند. ایده آل برای سطوح کمی ناهموار و خشها. صفحه توزیع اختیاری میتواند نصب شود به توسعه یکنواختی روشنایی.

 

 

Dome Light

 
 

Dome Light اجازه تولید نور یکنواخت بدون سایه با زاویه 180 درجه را میدهد. برای بازرسی از اشیاء با سطوح براق یا غیر مسطح یا اشیاء فویل پیچیده استفاده میشود. مدلهای کوچکتر، همه دیگر گنبدی شکلها و روشنایی های زیر استوانه ای میباشند. نورهای گنبدی مجهز به LED هایی با روشنایی بالا برای فراهم کردن یکنواختی 360 درجه و پوشش بزرگتر روی نواحی شی میباشند. آن در منابع جریان ثابت در حالت انعکاسی عمل میکند.

 

Diffused Coned Ring Light

 نور از LED های حاشیه صفحه انتشار نور پراکنده شده و در داخل صفحه برای ایجاد نور منتشر شده که به طور مستقیم از بالای سر روشن سازد منعکس میشود.

 

Diffused Flat Ring Light

نورهای حلقه ای شکل با نور منتشر شده در بالای سر LED های خیره کننده و حتی سایه های نورپردازی را حذف میکند. بهترین برای جلوگیری از اثر هاله. بازرسی برای پوشش و بازرسی با مته سوراخ کن قالب، بازرسی لحیم کاری و بازرسی از قطعات تخته با فاصله کاری کوچکتر ممکن است خود نیاز به فضای کمتر داشته باشد.

 

 

Back Light

ذخیره انرژی در سیستیم  Back Lightبا طراحی خیلی نازک و سطح پروفیل تابش نور خیلی یکنواخت. تنها با داشتن یک ارتفاع پوشش از 7/10 میلی متر به برنامه حتی با فضای نصب بسیار محدود اجازه میدهد.

 

 

Direct Back Light

نورslim شکل با LED های نصب شده در پایین نور به روشن کردن شِی کمک میکند. LED ها در شدت بالا به تولید درخشندگی بالا سازماندهی شده اند.

نور از تراشه LEDهای بکار رفته در یک صفحه مدار تخت از یک صفحه انتشار عبور میکند و نور از پشت کار بعنوان یک تصویر سیاه تابیده میشود.

 

 

External Coaxial Light

 

 

Coaxial یک نور واحد است که عمود بر محور دوربین در سرتاسر میدان دید اجرا میشود و سیستم روشنایی در محور را میسازد. نور از سمت هم محور کردن از یک لنز از طریق یک آینه جزئی.

 

Bar Light

 

لامپهای نواری شکل از LED های شدت بالا استفاده میکنند. آنها شرایط نور مورب بهینه تولید میکنند. نصب انعطاف پذیر یک طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی را قادر میسازد. قابل استفاده بعنوان لامپ سطحی شدت بالا. انعکاسها میتوانند بوسیله شامل شدن بشقاب انتشار کنترل شوند. برنامه های کاربردی اصلی بازرسی Crack/exterior بازرسی modeling/trimming/forming بازرسی IC Lead/exterior بازرسی Connector/character و بازرسی برش قسمتی هستند.

 

Low Angle Diffused Ring Light

نور زاویه کم منتشر شده حلقه ای و نور زاویه کم منتشر شده مربعی ویژگی ها و نواقص را قادر میسازند که بصورت یکنواخت و بدون هیچ تابش  LEDخیره کننده ای نور افشانی کنند. نور نرم و انتشار در اشیا براق. بهترین برای ممانعت از تاثیر هاله. بدون سایه، زاویه کم مربعی شکل برای اشیا مربعی شکل بهترین است. برنامه های کاربردی اصلی بازرسی برای ویژگی های IC/ راهنمای IC و بازرسی با نقش برجسته/ بازرسی برای IC باطل شده/ گرایش شناسایی IC ، بازرسی علامت NG.

 

Low Angle Diffused Square Light

انتشار روشنایی زاویه کم ویژگی ها و نواقص را قادر میسازد به نورافشانی یکنواخت بدون LED خیره کننده. نور نرم و انتشار در اشیا براق. بهترین برای ممانعت از تاثیر هاله. بدون سایه، زاویه کم مربعی شکل برای اشیا مربعی شکل بهترین است.

 

 Coaxial Spot Light

 

 

V2HLV: لنز کندانسور طراحی شده مخصوص و لنز میله ای با یکدیگر ترکیب شده اند به انتشار نور بسیار یکنواخت و درخشندگی بالا.

V2LSP (Spot lights) : یک نور باریک، فشرده، و حتی روشنایی از طریق بشقاب انتشار را فراهم میکند.

 

Line light with Cylindrical Lens

 

طراحی شده برای کار با برنامه های Line scan. لامپهای LED روشنایی بالا بوسیله لنز استوانه ای متمرکز شده برای رسیدن به تمرکز در پرتو متمرکز برای دوربینهای Line Scan.

 

Collimated Lights

 

 

طراحی شده برای اندازه گیری با دقت بالا، زمانیکه Back Light استفاده شده، لامپهای موازی برای به حداقل رساندن حاشیه تداخل در لبه.

 

دیدگاه های بازدیدکنندگان

رامین اکبرزاده 21 خرداد 1396 - 20:51

با تشکر بسیار مفید و آموزنده بود

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.