فروش دوربین های صنعتی مخصوص پردازش تصویر و بینایی ماشین
شرکت بینا صنعت ویرا

دوربین های smart

دوربین های smart/Intelligent

مشخصه اصلی این دوربین ها، بهینه شدن با کارایی بالا و توان مصرفی کم می باشد. بنابراین با داشتن اندازه کوچک و کارایی بالای، کاربرد های زیادی در سیستم های اتوماسیون دارند. در این دوربین بردهای ورودی - خروجی، PC، و دوربین در یک دستگاه کوچک تعبیه شده است. برخی از کاربردهای این دوربین ها کد خوان ها، مانیتور کردن موقعیت شی، مانیتور کردن محیط، استفاده در ربات ها و ... می باشند. ساختار کلی این دوربین و پشتیبانی های مختلف آن در شکل زیر آمده است.

 

 

 

دوربین های

Medical

تصویربرداری پزشکی (Medical Imaging) تکنیک و فرایند مورد استفاده برای ساختن تصاویری از بدن انسان یا بخش‌ها و عملکردهای آن برای اهداف کلینیکی شامل شناخت، درمان و بررسی بیماری‌ها می باشد.

 

دوربین مدت پرواز (Time-of-flight camera)

نوعی دوربین است که فاصله شی را بر پایه سرعت مشخص نور برای هر نقطه از تصویر مشخص می نماید. فاصله هر نقطه از تصویر در این دروبین توسط یک لیزر یا پالس نوری محاسبه می‌شود. دوربین‌های مدت پرواز برای ابزار عمرانی در حدود سال ۲۰۰۰ میلادی پدیدار شدند، زمانی که دستگاه‌های نیمه‌ هادی به اندازه کافی برای این دستگاه‌ها سریع شدند. این سیستم محدوده چند سانتی‌متری تا حدود ۶۰ متری را پوشش می داد. دقت فاصله در حدود ۱ سانتی‌متر است. تفکیک‌پذیری جانبی این دوربین در مقایسه با تصویربردارهای ۲ بعدی پایین‌تر است. برای بسیاری دستگاه‌های تجاری در سال ۲۰۱۱ حدود ۳۲۰x۲۴۰پیکسل یا کمتر بود. در مقایس با روش‌های تصویر برداری ۳بعدی لیزری، این روش سرعت بسیار بالاتری دارد. سرعت ۱۶۰ فریم در ثانیه را ارائه می‌نماید. بنابراین این دوربین ها می توانند تصاویر 3 بعدی از محیط را با داشتن عمق در اختیار ما قرار دهند که در شکل زیر نشان داده شده است.

 

دوربین های RGB-D

دوربین های RGB-D یا دوربین های عمق، دوربین هایی هستند که علاوه بر ثبت تصویر های رنگی رایج در فضای RGB، تصویر دیگری موسوم به تصویر عمق (Depth) ثبت می کنند. در تصویر عمق، بجای ثبت مقدار روشنایی برای هر پیکسل، یک مقدار عددی ذخیره می شود که نشان دهنده میزان فاصله آن پیکسل در فضای 3 بعدی تا مرکز دوربین می باشد. این دوربین ها در ابتدای سال 2010 به هدف تشخیص حرکات انسان برای استفاده در کنسول های بازی معرفی شدند. اما به مرور زمان به علت فراوانی، ارزانی و سبکی این دوربین ها، استفاده از آنها برای حل مثال بینایی ماشین بیشتر مورد توجه قرار گرفتند. از جمله محصولات تجاری که در این دسته قرار می گیرند می توان به کینکت شرکت مایکروسافت و نیز دوربین Xtion شرکت ایسوس اشاره کرد.این دوربین ها به دلیل داشتن توانایی ذخیره ابر نقطه ای، در زمینه رباتیک و به طور خاص برای ساخت نقشه های سه بعدی از محیط های داخلی استفاده می شوند.شکل زیر چند نمونه از این دوربین ها را نشان می دهد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.