دستگاه سورت حبوبات و خشکبار

با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، این محصول فرصت مناسبی را در زمینه اشتغال زایی و کسب درآمد در اختیار خانواده هایی قرار می دهد که تمایل دارند با شرایط کار در منزل، فروش بالایی داشته و کسب درآمد کنند. از طرفی دیگر، محصول تولید شده دارای کاربرد صنعتی است به گونه ای که شرکت های تولید و بسته بندی مواد غذایی می توانند با ایجاد اتوماسیون در خط تولید و کاهش هزینه های کارگری و بدون دخالت نیروی انسانی میزان تولید خود را افزایش دهند. در ادامه به معرفی طرح کلی و مشخصات فنی این دستگاه پرداخته شده است.

طرح کلی دستگاه

شکل ۱ – شماتیکی از دستگاه جداکننده خشکبار و حبوبات

هدف از طراحی ماشین جداکننده (سورت) حبوبات، خشکبار و آجیل جداسازی آنها از مواد زاید یا فاسد شده می باشد که برای این کار از تکنولوژی بینایی ماشین استفاده می شود. این دستگاه شامل قسمت های مختلفی می باشد که هر کدام وظیفه خاصی را در عمل جداسازی دارند که شامل مخزن اولیه، مسیر شیب دار، ویبراتور، قسمت بینایی ماشین، شیر های پنوماتیک، مخازن جداسازی، صفحه نمایش، پی ال سی، تابلو برق و …. می باشد. روش کار دستگاه به این صورت می باشد که مواد اولیه از طریق مخزن وارد دستگاه می شوند و مطابق شکل زیر در مسیری معین بر روی سطح شیبدار که به وسیله ویبراتور تحت ویبره می باشد، حرکت می کنند.

کاربرد بینایی ماشین در صنایع مختلف 

سورت حبوبات و خشکبار

مطابق شکل زیر، با عبور دانه های خشکبار و حبوبات از مقابل دوربین، عملیات جداسازی براساس مشخصات فیزیکی نظیر اندازه و رنگ صورت می گیرد و نمونه های معیوب از نمونه های سالم جدا می گردند.

اطلاعات بیشتر در مورد بینایی ماشین

مزایای استفاده از دستگاه جداکننده

 

  • قابل استفاده بودن در ۴ فصل سال

با توجه به اینکه دستگاه مذکور، قابلیت جداسازی انواع خشکبار و حبوبات از جمله عدس، لپه، نخود، لوبیا، کشمش و … را دارا می باشد، این امکان را به مشتری می دهد که با توجه به شرایط اقلیمی محیط زندگی، در همه فصول سال امکان بهره وری از دستگاه را داشته باشد.

 

  • توانایی کار ۲۴ ساعته

در مواردی که درخواست مشتری بالاست و امکان تعطیلی کار وجود ندارد، این دستگاه قابلیت کارکرد ۲۴ ساعته و بدون وقفه را دارا می باشد.

 

  • قابلیت اضافه شدن دیگر دستگاه ها به مجموعه

توانایی دستگاه در ارتباط با دیگر دستگاه ها نظیر دستگاه پرکن، این امکان را فراهم کرده است تا بتوان که در ادامه جداسازی، فرآیند بسته بندی محصولات را نیز به صورت کامل انجام داد.

 

  • سیستم جداسازی تمام بهداشتی

با توجه به اینکه در این دستگاه، فرآیند جداسازی بصورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت نیروی انسانی صورت می گیرد، به همین خاطر محصول نهایی از نظر بهداشتی کاملا مورد تایید می باشد، همچنین مواد به کار رفته در سازه دستگاه، سازگار با بدن انسان بوده و این اجزاء در صورت نیاز قابلیت شستشو و تمیزکاری را دارند.

 

  • قیمت بسیار پایین تر در قیاس با نمونه های خارجی

در مقایسه با نمونه های خارجی، قیمت تمام شده این دستگاه می توان گفت ۵۰ % پایین تر است.

 

  • دقت و کیفیت بالاتر نسبت به نمونه های خارجی

دقت این دستگاه نیز نسبت به نمونه های مشابه خارجی بالاتر می باشد، به گونه ای که دقت دستگاه برای جداسازی اول ۹۵ % و در جداسازی دوم ۱۰۰ % است.

نمونه ای از پروژه پیاده شده توسط شرکت بینا صنعت ویرا  در ویدیو زیر قابل مشاهده است:

 بینا صنعت پیشرو در بینایی ماشین

جهت مشاوره با شماره تماس ۰۹۱۴۳۱۰۴۵۰۸ یا با ایمیلinfo@binasanat.com در ارتباط باشید.

مشاوره و خرید

ارتباط با ما

eNamand.ir

توسعه فناوری‌های خلاقانه در زمینه بینایی ماشین، اتوماسیون صنعتی و هوش‌مصنوعی به هدف ارائه محصولات با فناوری روز دنیا و راه‌حل‌های نو به صنایع مختلف

راه های ارتباطی

تبریز، شهرک صنعتی غرب، شهرک فناوری خودرو، پلاک ۲۱۲

۰۹۱۴۳۱۰۴۵۰۸  –  ۰۴۱۳۴۴۷۵۵۰۲

info@binasanat.com

خدمات

فروشگاه تجهیزات

اتوماسیون صنعتی

بینایی ماشین

مکاترونیک

بازرگانی

2017-2023 © تمامی حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به شرکت بیناصنعت ویرا می باشد.

فروشگاه ویرا

بینا صنعت ویرا مشاور و وارد کننده انواع تجهیزات بینایی ماشین

بعدا از فروشگاه بازدید می‌کنم.