کنترل کیفی قطعات صنعتی

کنترل کیفی قطعات صنعتی

در سیستم‌های موجود محصولات به صورت دستی بازرسی می شوند تا عیوب شناسایی شوند. با این حال، روش موجود کارآمد یا دقیق نیست. به همین دلیل محصولات به دلیل کیفیت پایین در معرض خطر رد شدن است. این می تواند منجر به افزایش هزینه تولید شود. در شرایط صنعتی کنونی رقابت بسیار زیادی در صنعت تولید وجود دارد، بنابراین حفظ یک فرآیند بازرسی با کیفیت بالا برای مقابله با رقابت ضروری است. این را می توان با کمک فن آوری های پیشرفته مانند بینایی ماشین به دست آورد.

کنترل کیفی قطعات صنعتی  کنترل کیفی قطعات صنعتی 

کاربرد بینایی ماشین در صنایع مختلف 

این فناوری از روش بازرسی غیر تماسی استفاده می کند. در مقایسه با فناوری موجود، این فناوری کارایی و دقت را بهبود بخشیده است، در حالی که زمان کمتری را مصرف می کند. بنابراین، به صنایع اجازه می دهد تا با محیط رقابتی فعلی همگام شوند.

شرکت بینا صنعت ویرا سیستم کنترل کیفی قطعات صنعتی مبتنی بر بینایی ماشین را معرفی می کند.

روش کار سیستم کنترل کیفی قطعات صنعتی :

دوربین صنعتی:

از دوربین های صنعتی برای ابعاد برداری و کنترل قطعات عمودی استفاده می‌شود.

پروفایلر:
برای اندازه گیری ضخامت قطعات از پروفایلر استفاده می‌شود.

سیستم‌های بینایی ماشین‌های معمولی برای بازرسی حضور/غیاب رزوه‌ها استفاده می‌شوند و در تعیین قطر گام‌ها و سایر شاخص‌ها بهبود یافته‌اند. با این حال، آنها هنوز به اندازه روش اندازه گیری تماس بسیار کندتر قابل اعتماد هستند، و بنابراین در برنامه هایی که به سرعت بالاتری نیاز دارند استفاده محدودی داشته باشند.

کنترل کیفی قطعات صنعتیکنترل کیفی قطعات صنعتی

اگر قطعه با تلورانس‌ها و محدودیت‌های تعیین‌شده مطابقت نداشته باشند، نتیجه آن می‌تواند خرابی اتصال، نشت مایع، ناهماهنگی، لرزش، و انواع دیگر مشکلات عملکردی باشد که برخی از آنها نامحسوس و به سختی قابل تشخیص هستند.

 

دستگاه ابعاد برداری قطعات صنعتی

 ویدئو زیر بخشی از کاربر بینایی ماشین در بازرسی قطعات صنعتی را به تصویر می کشد.

 بینا صنعت ویرا پیشرو در بینایی ماشین‌ و هوش مصنوعی 

جهت مشاوره با شماره تماس ۰۹۱۴۳۱۰۴۵۰۸ یا با ایمیلinfo@binasanat.com در ارتباط باشید.